ZAJĘCIA SAMODZIELNE

Judo dla dzieci

Judo to sztuka walki, duch olimpijskiej rywalizacji i niemal sto lat tradycji. Unikalne połączenie tych cech, sprawia, że od wielu lat judo pozostaje niekwestionowanym numerem jeden wśród najchętniej uprawianych sportów walki na świecie. Nasze programy dostosowane są do możliwości i potrzeb poszczególnych grup wiekowych, tak aby każde zajęcia były dla Twojego dziecka przygodą, nie zaś stresującą próba sił. Należy jednak pamiętać, że w początkowych etapach trening JUDO bardziej niż na technikę kładzie nacisk na ćwiczenia ogólnorozwojowe.

WSZECHSTRONNOŚĆ

JUDO jest sportem, który kładzie duży nacisk na wszechstronność i ogólny rozwój, dlatego też, uprawiając tę sztukę walki, wzmocnieniu ulega ogólna wytrzymałość, gibkość i koordynacja ruchowa. Stosowany odpowiednio wcześnie, stanowi kompletny system pierwszych zajęć ruchowych, kształtując właściwy system wychowania psycho-fizycznego.

BEZPIECZEŃSTWO

W ramach zajęć ćwiczymy umiejętność bezpiecznego upadania. Wykształcenie tej umiejętności sprawia, że nagły kontakt z podłożem szybko przestaje być dla dziecka trudnym przeżyciem. Ponad to chroni je przed skutkami wypadków w różnych okolicznościach oraz w znacznym stopniu minimalizuje prawdopodobieństwo urazów w wieku późniejszym. Dzięki zastosowaniu poliuretanowych mat amortyzujących, dziecko może w bezpieczny sposób wyszaleć się z rówieśnikami, zyskując znacznie więcej swobody niż w przypadku tradycyjnych zabaw ruchowych, w sali gimnastycznej. Zajęcia służą bezpiecznemu rozładowaniu nadmiaru energii, wynikającej z naturalnego rozwoju dziecka.

WARTOŚCI

Szacunek dla drugiego człowieka,samodoskonalenie się i konsekwentne dążenie do celu to wartości towarzyszące tej dyscyplinie niezmiennie od początków jej istnienia. JUDO pozwala odkrywać własne możliwości i słabości, mobilizuje do ich przekraczania. Uczy odwagi, przebojowości, koncentracji, a także umiejętności godnego znoszenia porażek. JUDO jest sportem kształtującym nie tylko sprawność fizyczną ale też charakter, dlatego jest szczególnie polecany dla dzieci. Przekazywane wartości w połączeniu z ogólnorozwojowym charakterem sportu, stanowią o wyjątkowości judo, w szerokiej ofercie zajęć dla najmłodszych.

RYWALIZACJA

Sport to oczywiście także rywalizacja. Jakkolwiek na tak wczesnym etapie element ten dawkujemy bardzo ostrożnie, na naszych zajęciach dzieci mają okazję oswajać się z emocjami towarzyszącymi doświadczeniu zwycięstwa i porażki. Kładziemy przy tym bardzo duży nacisk na okazywanie szacunku dla „rywala” niezależnie od wyniku starcia, czy wymiaru zdobytej przewagi.

Kiedy?

Poniedziałek

16:30 – 17:20 Judo A (2,5 – 4,5 lat)

17:30 -18:20 Judo B (4,5 -6,5 lat)

Koszt

120 zł za miesiąc