Samodzielniak™

Dla kogo?

Dla dzieci od 2,5 roku

Kiedy?

Grupa A: poniedziałki i czwartki 9:00-12:00

Grupa B: wtorki i piątki 9:00 – 12:00

Po co?

Celem zajęć jest ułatwienie dziecku wejścia w świat grupy rówieśniczej poprzez pokazanie ile radości daje wspólna zabawa z dziećmi i Panią Pedagog. Dzięki krótkim rozłąkom z rodzicem dziecko uczy się samodzielności, która jest niezwykle ważna w podjęciu edukacji przedszkolnej. Program zajęć jest wypełniony wieloma aktywnościami wpływającymi na wszechstronny rozwój dziecka.

Co będziemy robić?

9:00 – 9:30 Zabawy swobodne
Dzieci w tym czasie mają możliwość kreatywnej zabawy dowolnymi zabawkami i pomocami edukacyjnymi . Pedagog wspiera dzieci w samodzielnej zabawie lub proponuje nowe aktywności

9:30 – Żegnamy zabaweczki
Wspólnie sprzątamy, starając się wyrobić nawyk odkładania rzeczy na miejsce.

9:35 – Spotkanie na dywanie
Nasze zajęcia zawsze zaczynamy przywitaniem i zabawami integracyjnymi  wspierającymi rozwój społeczny dzieci.
Następnie wprowadzany jest temat danych zajęć, podczas którego Pani pedagog opowiada dzieciom czym będziemy się dziś zajmować, pokazuje ilustracje i zadaje dzieciom pytania.
Ponad to mówimy sobie jaki jest dzień oraz liczymy ile jest dziś dzieci – utrwalając w ten sposób dni tygodnia i liczenie.

10:00 – 11:00 Zajęcia zorganizowane *

11:00 – Przerwa śniadaniowa
Dzieci dostają swój talerzyk, a śniadanko znajduje się na wspólnej tacce. Dzieci same wybierają to na co mają ochotę oraz decydują ile zjedzą. Po śniadanku same odnoszą talerzyk do zlewu. W ramach posiłku podajemy dzieciom: owoce, warzywa, bakalie, chlebki wasa, chrupki kukurydziane, herbatniczki i chrupki śniadaniowe.

11:10 – 11:50 Zajęcia zorganizowane*

11:50 -12:00 – Czytanie Bajki
Czytanie bajki jest dla dziecka okazją do wyciszenia się i odpoczynku przed powrotem do domu.

12:00 – zakończenie zajęć
Podsumowanie dnia, przypomnienie tematu zajęć oraz pożegnanie.

Co pojawia się w trakcie zajęć zorganizowanych?

Zabawy plastyczne, ćwiczenia grafomotoryczne, zabawy sensoryczne, nauka wierszyków i piosenek, proste zabawy matematyczne, zabawy ruchowe i gimnastyczne, zabawy rytmiczne z użyciem instrumentów, zabawy animacyjne (chusta, tunel, maszyna do baniek mydlanych) utrwalamy kształty, kolory, pory roku, dni tygodnia, liczby i inne podstawowe pojęcia

Adaptacja

Jak wiadomo początki bywają trudne. Dlatego, aby zminimalizować stres dziecka związany z rozstaniem na pierwszych zajęciach rodzic może wziąć udział w roli wspierającego obserwatora. Co oznacza, że nie uczestniczy bezpośrednio w zajęciach tylko, siedzi z boku w zasięgu wzroku dziecka. W następnych zajęciach dziecko uczestniczy samodzielnie, natomiast rodzic może poczekać w sali rodzica, gdzie dziecko może w dowolnej chwili go odwiedzić jak zgłosi Pani prowadzącej taką potrzebę. Rodzice w oczekiwaniu na dziecko mogą skorzystać skorzystać z kącika kuchennego i napić się kawy czy herbaty. Kwestia adaptacji jest bardzo indywidualna. Bywają również dzieci, które od razu dobrze czują się w grupie, wtedy zachęcamy rodziców do jak najszybszej ewakuacji.

Co zyska Wasze dziecko?

Możliwość zabawy i nauki w specjalnie zaaranżowanej do tego przestrzeni, która powstała z myślą o jego potrzebach i zainteresowaniach. Spędzi czas z rówieśnikami , nawiąże pierwsze więzi społeczne, pozna zasady funkcjonowania w grupie. Zdobędzie wiele nowych doświadczeń. Usamodzielni się, co pozytywnie wpłynie na jego wszechstronny rozwój.

Co zyska rodzic?

Możliwość aktywnego wspierania dziecka w drodze do samodzielności. Przyzwyczają się do pierwszych rozstań z dzieckiem, kiedy pozostaje ono samo w grupie innych dzieci. Chwilkę czasu dla siebie…. Okazje do rozmowy z pedagogiem na temat rozwoju swojego dziecka. Szanse nawiązania nowych znajomości.

Koszt

Karnet miesięczny 300 zł

Karnet obowiązuje na dany miesiąc kalendarzowy.
W przypadku dojścia do grupy w trakcie miesiąca cena karnetu wyliczana indywidualnie.
Cena jest stałą niezależna od obecności dziecka.
Istnieje możliwość odrobienia nieobecności poprzez udział w zajęciach drugiej grupy, lub na dodatkowych zajęciach do odrabiania.
Za pierwszym razem, żeby wypróbować zajęcia  można wykupić pojedyncze wejście za 40 zł

Chcesz, aby twoje dziecko dołączyło do naszych samodzielniaków?

Zapisz się przez nasz formularz

Masz dodatkowe pytania?

Chętnie odpowiemy - tel. 500 400 876